Snažíme se poskytovat služby v co nejvyšší kvalitě, proto naše stránky využívají technologii cookies. Většina internetových prohlížečů je automaticky nastavena tak, aby byly soubory cookies přijímány. Změnu můžete provést v nastavení svého prohlížeče. Více informací o ochraně osobních údajů.

Odmítnout vše můžete zde.


03. 05. 2019

Závody Tovačovská jezera 2019

Trošku otcovská chlouba, trošku reklama, trošku zamyšlení svazovýho funkcionáře…..

O víkendu 27.-28.dubna 2019 proběhl další ročník 24-hodinových závodů na Tovačovských jezerech. Je to jednak voda, kde jsem i já, kdysi zamlada tovačovák, dělal první rybářské krůčky, jednak voda, která je nám teritoriálně i personálně velmi blízká. Ferda Svitek i Peťa „Husa“ Frömel ale i další kluci okolo tohoto soukromého revíru jsou buď „jednou nohou“ namočení i u nás v ČRS MO Tovačov, nebo jsou to alespoň dobří kamarádi a známí. TIMAR CZ se i proto už opakovaně podílí na podpoře této akce, a vždy nějakým kilem krmítkovek do jinak velmi hodnotných (a postupem času a ročníků stále hodnotnějších) cen pro úspěšné rybáře přispíváme. Zároveň je předem v kalendáři dáno, že s touto super partou prožijeme krásný víkend u vody.

Nejinak tomu bylo i letos. Navíc jsme se synem Adamem, na poslední chvíli překecali i jeho maminku, a ta, pod pohrůžkou hrubého násilí proti mně i Ferdovi, pokud se mladej na rybách nachladí ( neb mělo pršet a on tento týden má ještě i finále MiČR ve volejbale mladších žáků, kdy volejbal mu teď malinko víc z jeho rybařiny ubírá) jeho účast povolila. Takže jsem klukům ještě přidal na sponzoringu, s tím, že se oba aktivně závodů zúčastníme. Adama si vzal pod patronát odborník na tovačovská jezera Svaťa Metelka, a společně s Tadeáškem Metelkou bezva zachytali. Mně si vzal pod patronát Renda Vinař a jeho banda feederařů, a bezva jsme se podružili a podiskutovali u různovoltážních nápojů….

Podobně to řešila i velká část dalších účastníků. Ti ale v režimu nahodit co nejdál, na panáčka dvě alespoň 22 mm kule, zapnout pípáky, otevřít lahváča a pojďme…..

Adam si na poslední chvíli nachystal trochu vercajku, feedery s vlasci 0,18 a 0,22, tatínek dodal nejen na tomto revíru osvědčený produkty z vloni nové method mix serie „Zkvašený ananas“ a ze serie Feeder Guru “Orange lucky“ (čokoláda- pomeranč) a na revíru ověřenou „tajnou zbraň“ nejen na líny – už bohužel doprodejovou „ Purple plum“.

Všichni po svém si víkend náramně užili a já byl naměkko při vyhlašování výsledků. Hlásí se od prvního místa, a ceny nejsou stanovený, vítěz a pak další v pořadí si postupně vybírají z nabídky cen. Vítěz za kapra 101cm vybral krásného motorového 125ccm skútra. Druhý v pořadí bral cenu za největší rybu mimo kapra, a za amura 91cm tak šáhl po rybařině. Třetí v pořadí asi provedl úlitbu manželce za povolený víkend, a šáhl s kaprem 100cm po kvalitní pračce. Čtvrtý v pořadí syn Adam se tak za kapra 99cm ( na feeder, pod nohama a na 0,18 vlasec, ) mohl radostí zbláznit, protože tak na něj nečekaně vybylo elektrokolo vydizajnovaný na „babetu“, malýho elektroskútra. Ale pořád kolo, bez řidičáku a i pro 13 letýho kluka ihned k užití…

Uspěl i Svaťa Metelka, který za kapra 98cm v 5.tém pořadí udělal radost manželce fajným kávovarem, a jeho syn - malej Tadeášek si odnesl za 96cm kapra a osmé místo vytoužený FOX lehátko. A to měl Adam i dalšího kapra 96cm a dalších šest 80+ . Metelci, užívající jak Timár nástrahy, tak Svaťovy speciály na bázi kukuřice, ale lovem na těžko, bez krmítek , v součtu skoro to samé. Lína chytil Adam jen jednoho, ale slušných 51 cm. A to děti noc celou prospaly bez lovení, a druhý den se kluci snažili lovit amury ve snaze překonat 91cm. Elektroskůtr byl prostě vysněný a vypadalo to, že „půjde pryč“ při postupném rozebírání cen právě hned za 2. místo – jiná ryba než kapr.

Prostě to všechno vyšlo suprově, pršet začalo až po závodech v neděli v noci, method mix a feeder guru nástrahy Timár zafungovaly nejen nám, ale pochvalovali si je i kluci z Rendovy party.

Při veškeré úctě a pokoře - pokud boiliesáci o tomto víkendu nedostali přímo na záděl, sehráli s nimi feederaři minimálně velmi vyrovnanou partii…No Tovačově se tak jen ( a to opakovaně) potvrzuje, že neplatí rovnice, čím větší nástraha = tím větší ulovená ryba. A o počtu úlovků při těchto metodách lovu není třeba ani diskutovat.

Při více než 200 účastnících pak na prvních snad 20 míst bylo nutné ulovit kapra nad 92cm!! Kaprů v 93cm bylo uloveno asi 6 kusů a o pořadí tak rozhodoval dle pravidel čas úlovku.

Krásně vám ty ryby kluci rostou a prospívají, Tovačovská jezera jsou stále atraktivnější a nezbude nám, než přistoupit nejen na Ferdovy argumenty, a zamyslet se nad tím, co z toho, co kluci za nějakých 15 let co jezero spravují, lze aplikovat a použít i na některých svazových vodách.

Marek Odložilík, pyšnej tatínek, hrdej dovozce Timár do ČR a zamyšlenej svazovej funkcionář ČRS……..