Snažíme se poskytovat služby v co nejvyšší kvalitě, proto naše stránky využívají technologii cookies. Většina internetových prohlížečů je automaticky nastavena tak, aby byly soubory cookies přijímány. Změnu můžete provést v nastavení svého prohlížeče. Více informací o ochraně osobních údajů.

Odmítnout vše můžete zde.


15. 04. 2020 | Zajímavé články

Timár, představení sortimentu

Timár, představení sortimentu Jak je uvedeno v článku o představení rodinné firmy Timár, nabízí tato společnost v současnosti k 1400 položek, které naleznete v katalogu, je ke stažení v sekci katalogy. Timár vyrábí a prodává sypké vnadící směsi a ve spolupráci s dalšími předními výrobci nabízí pod svou značkou i široký sortiment doplňků.

V tomto článku si "zlehka" projdeme katalog, máte jej, jak jsem uvedl v záhlaví článku, ke stažení či prostému prohlížení v sekci katalogy v hlavním menu. Nyní už konečně kromě  maďarsko/anglické verze i ve verzi české. Dle jednotlivých stránek katalogu Vám postupně představíme jednotlivé serie, produkty a položky zde uvedené.

ELITE

Směsi ELITE byly pro letošek v nabídce výrazně rozšířeny, a  také rozděleny do tří samostatných serií.

Pro všechny ale platí, že jsou to opravdu velmi "ostré" závodní směsi pro závodní plavanou a feeder, a jsou nejvyšší a nejnadupanější řadou ze všech Timárem vyráběných směsí. Při práci s nimi buďte velmi opatrní při jejich dalším vylepšování a zesilování, hrozí velké riziko přepálení směsí. Naopak přiředění těchto směsí dle vody a cílové ryby směsmi ze skupin Master,Extra cejn a Extra kapr možné je a samozřejmě se doporučuje přidávat libovolnou živou složku a pokud je to vhodné , tak TTX, vločku, partikl, peletky či kalící hlínu.

Začínáme na straně č.4 skupinou pěti ELITE směsí ze skupiny ELITE carp seria.
Tato serie je vhodná především pro plavanou, pokud jsou cílovou rybou kaprovití, a nabízí se zde varianty pro kapry ve třech variantách barvení  černá, červená, natur - zde nezaškodí si přípomenout obecné pravidlo, platné i pro další serie a řady krmítkových směsí:

čím chladnější a čirejší, čistší  je voda, tím tmavší varianta krmné směsi by měla být použita. Do zimní čisté vody tak většinou patří varianta černá, na jaře a na podzim sáhneme po variantě červené a žlutou či přírodní barvu směsi použijeme do teplé letní vody.

Druhý úhel pohledu na požadovanou barvu směsi je i barva dna v lovné lokalitě, kdy při potřebě dobarvení hotové speciality či směsi specialit v sortimentu naleznete dále i "Colors" - přírodní barviva na směsi , kromě černé a červené i třeba hnědou a zelenou.

Třetím úhlem pohledu je prochytanost a rybářský tlak na vodu, na vodách s vyšším tlakem je opět tmavší, event s barvou dna sladěná směs účinnější.

Dalšími produkty této serie je specialita na karasy (crucian) a kapr jemný (fine) a kapr stojaté vody (lake).

Na straně č.5 pokračuje ELITE feeder serie, jak už název napovídá, určená pro lov na feeder.
Tato serie je zastoupena směsí na kapry v natur a žlutém provedení, směsí na cejny (bream), na stojatou (lake) a tekoucí (river) vodu.

Novinkou v sortimentu je na této straně uvedená skupina 100 ml ELITE posilovačů. Jsou určeny pro ELITE řadu směsí, ale s jejím užitím buďte opatrní. Při závodech jsou většinou přidávány až ke konci jednotlivých kol, jejich použití už od začátku rybolovu či závodního kola je mininálně diskutabilní.
z překladů dříve neuvedených - Roach je plotice.

Na straně č.6 je uvedená poslední ELITE bream (cejn) serie.
Na rozdíl od carp serie je tato určená pro bílou rybu.Tuto serii mají i Timáři při závodní plavané asi nejraději, a dosahují s ní mimořádných úspěchů. Kromě cejna natur, žlutého a černého zde naleznete speciality na tekoucí  a stojatou vodu. Za názvem Spekulatius se skrývá silně kořeněná směs. Na další straně pak pokračují match, řeka a ve dvou barvách speciality na oukleje (alborella) a plotice ( roach)

Skupina závodních směsí Master,Kapr extra a Cejn extra

Tyto serie  jsou považovány opět za vyšší, závodní třídu směsí, nejsou tak ostré jako ELITE serie, čímž umožňují uživatelům daleko větší vlastní invenci, tvořivost a možnosti kombinování jak mezi sebou navzájem, tak použitím práškových (str. 56) či tekutých (str.51-55) posilovačů .Použítí TTX, vločky a živé složky je u těchto skupin téměř samozřejmostí.

Stranou č.8 začíná Master serie
Speciality Master mix, Szuper mix či Bodorka extra tak bývají téměř nedílnou součástí receptur závodních směsí.

na straně č.9 je vyobrazena Extra bream (cejn) serie
tato serie představuje především v přírodním zbarvení směsi super cejn, ouklej, extra cejn či sýr extra.

na stranách č.10 a 11 Extra ponty (kapr) serie
především díky barevným mutacím je tato serie nejobsáhlejší a je vhodná pro soutěžní rybolov v případě, že cílovou rybou jsou kaprovití.

Method Mix
na stranách 12 a 13 nalezneme MethodMix směsi ve dvou provedeních. Halibut je řadou vyšší  a novinka fanatic fish seria ekonomickou řadou.

Method mixové chytání (a způsob vnadění) je vlastně feeder chytání za použítí speciálního methodmix krmítka ( je zobrazeno) za použití směsí na bázi mletého boilies, jako nástraha se pak nepoužívá živá, ale peletky, miniboilies či s velkou oblibou fluo pop up boilies ( str. 41).

Tato lovná metoda je docela nová a kombinuje v sobě velmi úspěšně právě boilies způsob lovu co do velikosti vnaděných a preferovaných ryb a z feederu si bere rychlost reakce ryb na provnadění lovného místa.Proto je doporučována pro kratší vycházky a lov větších ryb, především kaprovitých.

Golden Carp
na straně č.14 naleznete Golden carp serii.
Zlaté kapříky na ni asi pokaždé neulovíte, ale tato novinka je vyrobena z mimořádně pečlivě vybraných surovin, v zajímavých kombinacích příchutí a je doporučována jako alternativa pro rybáře specializující se na lov velkých kaprů. Tato serie je zároveň první, která je vyráběna i v balení 3 kg, byť je řazena k "vyšším Timárovským seriím".

Hobby serie
od strany č.15 začínáme představovat nejširší a nejobsáhlejší skupinu, a to hobby serie směsí. jsou nabízeny v 1 kg a 3kg balení a neskutečně širokém portfoliu příchutí, barev, struktury, rozpadavosti a jsou rozděleny na:
Carp plus (kapr) serie:
řada směsí určená především na lov kaprů, a to jak klasickým provnaděním koulemi rukou či prakem, tak do feeder i klasického kaprařského krmítka.v různých příchutích a barevných variantách naleznete směsi vhodné pro každý typ vody a ročního období.

Chybkou při zpracování  katalogu vypadla z této serie velmi oblíbená skupina směsí Carp plus kapr feeder ve všech variantách (žlutá, červená, černá, special). Tato skupina se ale stále vyrábí a my v českém zastoupení ji samozřejmě nabízíme, zásoba je dostatečná. Doufejme, že reedice či snad slibovaná česká mutace katalogu tuto chybu odstraní.

Basic bream (základní cejn) serie:
na straně č.18 kromě specialit z Balaton serie, kterou do ČR nedovážíme, naleznete i čtyři cejnové specialitky. Toasted (praženou) směs, čokoládu- karamel, peanuts( arašídy) a speciál bílá ryba.

Basic (základní) serie:
je uvedena na str.č.19 a jsou v ní zastoupeny typické maďarské příchutě  vanilka, med, jahoda, nově patentka a další.
Ponty-kárász, Carp-Crucian neboli Kapr-karas serie:

je na str č.20, a byť zatím není v ČR nejprodávanější serií, tak Timáři si ji ze všech hobby směsí cení nejvíce. Zřejmě je to tím, že v  Maďarsku je lov karasa velmi populární, kdežto u nás ne a žádá se, aby směs byla označená spíše kapr, když už ne Velký kapr.....


Match serie:
plavačkářská serie pro lov bílé ryby, když tak ještě jednou - déver= bream= cejn a bodorka= roach= plotice. V této serii upozorňuji především na černou plotici (roach black) tato je často základem  závodních směsí.


 

River (řeka) serie:
podslední z hobby řad jsou směsi určené na lov na řece ,  proto jsou tyto směsi těžší a lepivější a s neodolatelnou příchutí sýr, parmazán a anýz, speciálně pro lov parem, ostroretek a podouství.Barevné varianty jsou opět samozřejmostí.
Velmi oblíbená a účinná serie.
Megapack:

Ekonomická serie směsí kdy v 5-ti a 10-ti kilovém balení jsou nabízeny varianty cejn, kapr, kapr žlutá a řeka. Cenově velmi dostupná a pro běžný hobby rybolov dostatečné účinná řada určená do základu směsi si přímo říká o vaši kreativitu a doplnění či posílení dle vašich zkušeností a podmínek u vody.


Tato serie se stala spolu se směsmi ze serie Carp plus  základem  pro společně s Timáry vyvinuté směsi, které od letoška nabízíme pod hlavičkou CARP BOYS jako naši vlastní ekonomy řadu  s variantami kapr žlutý, kapr červený a feeder

Winter serie (zimní speciály):
serie sice produktově štíhlejší, přesto nepřehlédnutelná, pokud chcete na ryby vyrazit i v zimním období. Specialita Winter speciál v kombinaci s elitkou plotice či matchkou plotice černá je skvělou variantou na zimní lov drobné ryby a  Ice carp mikropelet samostatně rozmíchaný je opravdu vynikající směsí na zimní lov kaprů. Toto vám můžou potvrdit i nakáknutí kolegové z revíru tovačovských jezer, kde jsme tuto směs opakovaně vloni před zámrzem testovali. A po provnadění jsme nestíhali tahat, byť kapříky nasazence kolem 40-45cm, a ostatní kolegové ze silně obsazeného prostoru typického pro zimní lov na tomto jezeře, kousajíc si nehty, a jsa  bez záběru, nestíhali koukat.....opravdu doporučujeme.

Na této dvojstraně uvedené speciality Litevské serie, dětské Cimbora junior mix  a mořské Ti-Mare do republiky nedovážíme, při vážném zájmu, by ale nebyl problém na objednávku dodat..

tímto končí nabídka vnadících směsí a pokračujeme s dalším Timár sortimentem.

Adalékok, components neboli komponenty:
ve skupině komponent jsou na stranách 26 a 27 zařazeny absolutně nezbytné doplňky pro každého závodníka a koumavějšího hobby rybáře.

PV1- komponenta zvyšující soudržnost a lepivost, zároveň zatěžkává  připravované směsi, krmné koule se pak nerozpadávají při házení či nastřelování prakem.

Coco belge - kokosová moučka, především ze skořápek. Je silně aromatická, zvyčuje tak žravost ryb a zároveň díky lehčímu podílu kokos skořápek směs nadlehčuje a pomáhá vytvářet krmný mrak.

Coprah melasse- kopra, sušená melasa. Alternativa k u nás velmi často užívané a snadno dostupné melase tekuté.

Gingerbread- mletý perník

Angolmorzsa, Breadcrumb neboli Anglická vločka - tento zcela zásadní doplněk z tepelně upraveního lnu, konopí, svatojánského chleba a brambor je velmi častou součástí už hotových směsí. Přesto je leckdy potřeba pro jeho lehkou stravitelnost a nadlečení krmné směsi či zpomalení jejího propadu ve vodním sloupci podíl ve směsi navýšit. Nabízíme varianty červená, žlutá , červená/žlutá a mix ( v současné verzi katalogu na vločku mix grafik opět zapomněl, v nabídce ale je).

TTX,TTX crushed (mletá)- vysoce tepelně opracovaná speciální kukuřice, trošku popcorn spolu s mletým kukuřičným koláčem. Nabízíme ve dvou stupních jemnosti pomletí, hrubou  a jemně mletou.TTx zvyšuje soudržnost směsí při zpracování a náhozu, při zachování vynikající rozpadavosti ve vodě. Je třeba ji vlhčit dostečně dopředu, vodu nabírá postupně, takže min cca 0,5 hodiny....

Cheese meal, cheese meal red, fish meal- sýrové moučky natur a červená  a rybí moučka - klasické přídavky do směsí

Bait glue - velmi levná lepidla do směsí v natur, jahoda, med a sýr příchutích.

River,Damp,Yellow Leam - kalící a zátěžové hlíny, vhodné do všech typů směsí při použití nejen na více tažné vodě.

Joker separator (patentkový prášek), Biscuit meal (oplatková moučka) a Corn meal (kukuřičná moučka)- vaší pozornosti doporučujeme především patentkový prášek. Slouží k oddělení živé patentky (a snazší manipulaci s ní) , která je leckdy  rozhodující zbraní pro úspěch a při závodním rybolovu je podíl živé patentky do vnadící směsi striktně omezen...

Niger seed (černé semínko, niger), Tigernut (tygří ořech), Hempseed (konopné semínko) a toasted hemp (pražené konopí)
klasický pro rybáře nezbytný partikl. Nepřehlédněte pražené konopí. díky specifickému způsobu pražení je provoněná nejen celá výrobna u Timárů,ale je součástí mnoha směsí a v mnoha je možné jeho podíl pro zvýšení účinnosti ještě navýšit.

PELETY
Halibut pelletek (str.28) - halibut a red halibut pelety v různých průměrech, balení po 800g.

Carp pelletek (str.29) - kapří pelety natur v různých průměrech a 6mmm pak v různých příchutích

Groundbait pellets (str.30) - vnadící 6 mm pelety, mimo speciality cejn, ta je jemnější, 3 mm.
Typické příchutě, velmi oblíbené a často obchodované zboží.

Kukorica pelletek (str.31) - kukuřičné pelety v základních příchutích. V této skupině se dále nachází specialita Amur mix( kukuřice, konopí, lněné semínko a vojtěškové úsušky) a Amur pellet(100% vojtěškové úsušky).opět velmi často požadovaný sortiment.

Hook pellet (str.32)- speciální velmi účinné marinované nástražní pelety v různých průměrech a zajímavých kombinacích příchutí.

Flavoured halibut pellets (str.33) - ochucené halibut pelety pro podháčkovou montáž v základních pěti příchutích.

Soft a big soft pellet (str.34) - malé 10mm a velké 14mm pelety, či spíše marinované měkčené puffi

BOILIES

Soft kiflibojli (str.35) - měkčený v česku notoricky známý rohlíkáč z maďarské produkce. Rohlíkové  boilies 14 mm, s dírkou bez šňůrky. Jediný náš zástupce maďarských rohlíkových boilies skladem, i ve velmoci rohlíkáčů , jakou Čr bezesporu je, nelze odolat maďarským dipům této serie. Med, jahodu i česnek takovou v česku nenajdete.

Typické rohlíkové boilies ze stran 36-37, t.j. barvené, v práškovém aroma a marinované skladem nedržíme a je možné je dodat pouze na objednávku.Pokud budete srovnávat ceny, nezapomeňte zohlednit velikost balení.

Etetobojlik 18mm ( str.38)- vnadící 18 mm boilies
v základních i zajímavých kombinovaných příchutích . balení 800g

ELITE bojli 20mm (str.39)-  vyšší a velice zajímavá řada bojlies 20mm, zajímavé kombinace příchutí. balení 1kg.

Mini groundbait bojli (str.40) -mini chytací 10mm boilies, jak na standartní boilies lov tak především doporučujeme v kombinaci při MethodMix způsobu lovu

EXTRA paste obalovací pasta, pro vhodná jak pro přímé nastražení na pružinku, či nosný i inertní materiál (jiné boilies, či polystyren kulička) tak do krmítka.


Fluo pop-up (str.41) - pop up fluočka v různých průměrech a zajímavých příchutích. Pro samostatný lov při klasické kaprařině či feederu, doporučujeme jako nástrahu při MethodMix lovu.Pop up
 - klasické plovoucí boilies 16 mm pro samostatné nastražení či na panáčka spolu s 18 a 20mm seriemi.

Boilie dip (str.42)- serie tekutých boilies dipů v balení 250 ml a zajímavých kombinacích příchutí
Plazma dip-   boilies dipy v práškové podobě

Spice mix a Color magic

Spice mix (str.43) - výhradně přírodní mletá koření pro použití do směsí. cinnamon je skořice, cloves =hřebíček, gingerbread= perníkové koření. coriander, anis a cumin je laicky přeložitelné. baleno po 400ml prášku.

Color magic - ne vždy základní a nebo dostupné zbarvení pro danou vodu a situaci zcela vyhovuje. Leckdy je třeba dobarvit, ztmavit, či přízpůsobit barvě dna. Proto v této skupině nabízíme barviva na směsi  v základu žlutá/červená/černá a navíc hnědou a zelenou . Zkuste i vy někdy vyzkoušet, jak pouhá změna zbarvení směsi leckdy výrazně zvýší počet záběrů...

Konzervované a nakládané kukuřice
Klasická háčková i podháčková nástraha, celou tuto skupinu si Timár dle vlastních receptur a požadavků nechává pod svou hlavičkou vyrábět v kooperaci s CUUK, naleznete zde však specifické kombinace, které ani CUUK pod svým vlastním sortimentem nenabízí.

Konzerv kukorica (str.44) - konzrervovaná kukuřice v plechovce 425 ml, příjemný způsob otvírání a po otevření plechu se zase pohodlně uzavře plastovým krycím víčkem. Jen v této řadě je použita drobná bonduelle kukuřice.
 

Následuje skupina klasických kukuřic a tygřího ořechu ve skle, jsou roztříděny do více skupin, a malá poznámka:
nejlevnější základní řadou jsou kukuřice v nálevu. Do této skupiny nálevovek patří i Tygří ořechy a megakukučice.

Po prvním otevření jsou ovšem citlivější na uchování, při kontaminaci obsahu skleničky, třeba rukou od vnadící směsi jsou náchylné ke kvašení. Tento problém u kukuřic marinovaných není, a po otevření vydrží  v pohodě celou sezonu...

Kukuřice v nálevu s betainem (str.45 nahoře) - klasická nálevovka ve variantách s betainem ( betain je jednoduchý triglycerid, neboli koncový produkt rozpadu vyšších triglyceridů = tuků. Rybám tak betain simuluje "lahodně zamřelé sousto" a stimuluje příjem potravy. To ale znáte...) se zajímavými kombinacemi příchutí.

Kukuřice marinovaná s betainem ( str.45 dole) - suchá marinovaná kukuřice, s betainem opět zajímavé kombinace příchutí.

Kukuřice v nálevu -uveges - (str.46 nahoře) základní varianta nakládačky v základních typických příchutích. Za pozornost stojí i MIX, obsahující v jednom balení kromě klasické kukuřice i megu, tygří ořech a lupinu.

Kukuřice marinovaná - maďarsky pácolt, angilcky pickled - kromě typických příchutí i speciality na mlíčňáky -med-alkohol a švestka.... 

Tygří ořech (str.47) - nálevový tygřák ve třech příchutích

MEGA (big) kukuřice - pro čr ne zcela běžný sortiment  zrn opravdu mega kukuřice v nálevu, velmi oblíbený a žádaný výrobek.

Fõtt magok - vařený vakuovaný partikl (str.48-49)
maximálně úspěšná novinka loňského  roku, opravdu velmi žádané zboží za  rozumný peníz, o mnoho levnější než konkurenční produkty. Partikl je uvařený tak "akorát" spíš tvrdkavější, nepopraskaný , a vhodný k nastražení na háček i na vlas. Po otevření balení se nám nekazil ani po 14 dnech ve skladové teplotě, v lednici tedy vydrží do příští návštěvy na vodě na 100%. Opravdu se neoplatí mít doma dusno kvůli zašpiněnému papiňáku...
Dodává se v provedení pšenice natur, kukuřice natur a 5 příchutí, konopí, tygří ořech a směsi tří semen a sedmi semen.

Floating perl

dipované barvené polystyren kuličky (str.49) - zajímavá varianta mini plovoucích nástrah, s výrazným fluo probarvením a silným dipem, při správném nastražení z háčku rybou nestrhnutelná. Obdobné zboží nabízíme i v sortimentu výrobků technomagic, včetně větších velikostí

Floating baits 
plovoucí nástrahy na str. 50 -51 opět z kooperace s CUUK v maximálním sortimentu variant, příchutí a velikostí. Na rozdíl od výrobků z vlastní produkce CUUK mnohem zdařileji zabalené. Obchodníci ocení perforaci v trhacím víčku pro snadné zavěšení na stěnové stojany, rybáři pak ocení zipový uzávěr balení. Snad každý z nás se už povztekal, když se mu po odstřižení rožku na typickém balení zbytek puffin či foukaček rozkutálel do vercajku.... Toto s našimi produkty nepoznáte. A nepřeschnou.
Puffi nabízíme vždy ve třech velikostech v dané příchuti  -mini -midi(klasická velikost CUUK) - maxi.
Pufovaná rýže (rizs) je samozřejmě v jediné velikosti a třech příchutích

Pufovaná kukuřice ( gyõngykukorica) ve čtyřech příchutích
Pufovaná pšenice (búza) ve třech příchutích.
Pokud jste ale natolik věrňáci, že vás ani tímto nejširším sortimentem Timár foukaček  nezaujmeme, nabídneme Vám do vašich obchodů  i klasické originální CUUK nebo Carp Expert foukačky. ale bude vás to mrzet...

Tekuté posilovače
Liquid 500 ml  (str.52) - tekutý posilovač na olejové bázi v základních i zcela originálních příchutách. Olejová báze určuje i použití - do vnadících směsí do teplých letních vod, do směsí na přípravu boilies celoročně.

Liquid 250 ml  (str.53) - tekutý posilovač na vodní bázi. Vodní báze umožňuje použití i v chladnějších a chladných vodách, kdy by posilovače na olejové bázi díky zhoršené rozpustnosti nezafungovaly. Při užití do hotové směsi dávkování lahvičky 250 ml na 5-6 kg směsi, do holých šrotů z prodejny s krmivy stačí na 3kg.

EVO CARP liquid - tekutý posilovač v zajímavých kombinacích příchutí.

CSL liquid  (str.54)- tekutý posilovač na bázi tepelně upraveného kukuřičného škrobu, čímž získává kromě "mazlavějšího" charakteru a tím lepší pojivosti směsi i dipnutá směs  pro ryby neodolatelné vlastnosti.

Match dip - matchové dipy vhodné jak do směsi tak na dipování nástrah. Na rozdíl od předchozách výrobků výrazně hustší konzistence.

Mini liquid  (str.55)- miniaturní balení posilovačů ze skupiny 250 ml pro dipování nástrah. Velikost balení je reakcí na zájem rybářů o obdobná syntetická aromata z drogistické produkce...

Spray -  posilovače ze skupiny 250ml a miniliquidů v daných příchutách pro kultivovanější práci při dipování nástrahy.


Poraroma práškové posilovače

na str.56 je uvedena skupina práškových posilovačů,  bez kterých nemůže existovat žádná závodní  směs.  na 12 litrů směsi dostačují 2 balení. Chcete-li si i při běžné vycházce k vodě dobře zachytat, určitě je doma nezapomeňte.Maggot glue
arabská guma pro lepení živé nástrahy nebo partiklu. Pokud pořebujete provnadit lovné místo červy nebo partiklem a nechcete poházet či prakem postřílet půl rybníka, ale provnadit přesně své lovné místo, je použití arabské gumy nezbytností. Nabízíme 100% koncentrát v 350g balení a tři příchutě v balení 200 a 350g.


Splávky

na stranách 58-62 je zobrazeno celé portfolio splávků od hobby produktů po splávky vyvinuté Timáry za leta jejich plavačkářské praxe. Splávky jsou pro Timár vyrobeny v EXNER a našim obchodním partnerům nabízíme od letoška nejen tyto serie, ale i celý další EXNER sortiment, zastoupení jsme vyjednali vloni na podzim.

Vzhledem k ohromné šíři nabídky splávků co do sérií, provedení a gramáží ( 2000 položek) však není technicky možné držet veškerý sortiment skladem a většina produktů je zatím pouze na objednávku.

Bottáskák
doplňkový rybářský sortiment. Pokud se u vody chcete předvést nejen s krmením a návnadami Timár, ale chcete mít vyšperkované i míchací kbelíky, obaly na pruty , závodní vezírky, či jen na hlavy podběráku ve firemních barvách, objednejte si u nás i z této strany katalogu.

Pro toto zboží je však  "za 14 dní" předem nesplnitelnou dodací lhůtou. Snad do měsíce.

Olůvka

feeder, kaprařská  a boilies olůvka jsou doplňkovým sortimentem, na kterém není mnoho co vymyslet. Přesto především feeder krmítka dodáváme za velmi příznivé ceny.

Oblečení s logem Timár
pokud jste se rozhodli dovybavit se firemními míchacími kbelíky, aby se ryba neurazila, že jí Timár dobroty chystáte v kyblíku od primalexu, měli by jste mít i triko, mikinu či alespoň kšiltovku ( na ty nám maďarský grafik, jako u více položek  v této edici katalogu, malinko pozapomněl) také ve firemních barvách. Toto zboží je opět pouze na delší objednávku a nezapomeňte uvést požadovanou velikost a barvu.  

Bližší představení jednotlivých sérií a produktů nabídneme v jiných textech a diskusích