Snažíme se poskytovat služby v co nejvyšší kvalitě, proto naše stránky využívají technologii cookies. Většina internetových prohlížečů je automaticky nastavena tak, aby byly soubory cookies přijímány. Změnu můžete provést v nastavení svého prohlížeče. Více informací o ochraně osobních údajů.

Odmítnout vše můžete zde.


15. 04. 2013 | Zajímavé články

Timár, představení společnosti

Populární maďarský výrobce krmítkových směsí TimárMix je rodinná firma, otec Gábor a synové Dani a Szabolcs jsou sami dlouholetí rybáři s výraznými úspěchy na maďarské, evropské, i světové úrovni, v rybolovných technikách LRU plavaná a feeder.

Zakladatelem této rodinné společnosti je otec Gábor Timár, kdy nejen blízkost Dunaje, který protéká kousek za vesnicí, ale i spousta pískoven a rybníků v nejbližším okolí Gðnyü vedla nejen jeho, ale i pak i jeho syny k rybám, rybaření a později i k výrobě vlastních směsí. Gábor se  rybaření věnuje už přes 40 let, a z toho mnoho let jako dosud aktivní člen maďarské reprezentace v LRU plavaná.

Gábor Timár byl od roku 1976 až do roku 2000 členem reprezentačního družstva, je mnohonásobný mistr Maďarska a jako člen národního družstva dosáhl vynikajících výsledků - 4x 1. místo na  MS družstev.  Mnoho let je i trenérem mládeže, s nimiž získal dvakrát 1. místo na MS kadetů. Bohaté zkušenosti ze závodního rybolovu a potřeby doby  ho dovedly až k výrobě vlastních vnadících směsí.

S výrobu těchto směsí, nejprve pouze pro vlastní potřebu a potřebu svého teamu, později i pro okruh kamarádů a známých, tak kdysi  začínal od nuly, " na koleně",  a úplně od začátku v recepturách i technologii.
V roce 1990 ( nejen na základě nově vzniklých možností k  podnikání po politických změnách ve východní Evropě) vzniká výrobně obchodní společnost TimárMix a v první nabídce má 5 receptur vnadících směsí. Postupem času, jak narůstal zájem o Timárem produkované směsi, se rozrůstalo i výrobní zázemí, technologie, sklady a sortiment. V roce 2000 se vyrobní zázemí přestěhovalo do nových prostor, z domácí výroby vznikla rodinná firma, a to nejprve na ploše 150 m2.

Dnes pracují ve společnosti i další rodinní příslušníci, synové Daniel  a Szabolcs, oba aktivní vynikající rybáři, a nerybářka (koňařka) dcera Dóri, a sezonně zaměstnává společnost kromě rodinných příslušníků až 20 zaměstnanců.

V současnosti se vyrábí a skladuje v prostorách o rozloze přes 2 000m2 více jak 130 různých položek vnadících směsí, a před dokončením jsou   další  sklady. Ono to tak je i v Maďarsku, rybařina i obchod s rybařinou je prostě sezonní záležitost. I u Timárů přes zimu "nebylo leckdy do čeho píchnout" a v létě jede společnost několik měsíců na trojsměnný nonstop provoz a na  doraz.

I proto ona příprava na další zvětšení skladů na přikoupených vedlejších pozemcích, přes zimu se bude vyrábět zásoba na letní obchodní špičku, a pro enormně se rozrůstající se  klientelu v dalších zemích, kam Timár zvláště v posledních letech velmi významně expanduje...


Dnes je tedy denní produkce TimárMix až 20 tun směsí a své produkty distribuují nyní do 14 zemí Evropy. Timáři vyrábí velmi široký sortiment krmítkových a vnadících směsí, a v kooperaci s dalšími předními maďarskými výrobci, především s CUUK nabízí pod svou značkou snad nejkompletnější sortiment návnad, nástrah a doplňků k nim v celé Evropě.
Spolu s dalšími doplňky se jedná už o skoro 1.500 položek zboží.
Otec Gábor  řeší a organizuje vlastní výrobu, Dani je něco jako obchodní ředitel pro dodavatele a Szabolcs šéfem kontaktu s klienty a odběrateli. Dóri je šéfkou účetní kanceláře. Když bylo ale potřeba, pomohli nám naložit na auto 3 tuny zboží všichni.  Společnost Timár tedy vyrábí ve vlastním provozu "pouze" krmítkové směsi. A to nejen směsi dále distribuované pod svou vlastní značkou, ale vyrábí i směsi, s nimiž pak jdou na trh pod svým označením i jiní  "přední až přednější výrobci vnadících směsí". Nic jsem nenapsal, mlčím....

Ostatní sortiment pro Timár tedy v kooperaci vyrábějí subdodavatelé, většinu z těchto dalších položek především CUUK a EXNER.

 
Představení  sortimentu musí začít od nadupaných serií s označením ELITE, velmi "ostrých" a především pro závodní plavanou a feeder určených směsí,

 

Další je především na kapry mimořádně účinná a na vodě velmi rychle působící serie Method Mix. Letošní novinkou je rozšíření serie Method Mix o levnější, ale dostatečně účinnou hobby řadu Fanatic Fish a pak i nová serie Golden Carp.

Nejobsáhlejší skupinou výrobků je ale jednoznačně hobby řada se spoustou variant příchutí, barev, zrnitostí, rozpadavosti ve vodě atd.Tady si najde to své úplně každý sportovní hobby rybář, ale i ligový závodník odsud leckdy vhodný základ vybere.

Toto krmení se člení do skupin Základní serie, Kapr, Match,  Řeka a sami výrobci preferují ( u nás ale zatím nejmíň obchodovanou  serii) Kapr-karas. Zřejmě proto, že karas u nás, na rozdíl od Maďarska nepatří při lovu k našim příliš oblíbeným a zajímavým rybám.

 

Pro největší škudlily a šetřílky je pak v nabídce i skupina Megapack, kdy 5-ti i 10-ti kilové balení je opravdu velmi dostupnou záležitostí i v dnešní době ekonomické krize.

Jednotlivé skupiny se tedy liší použitými surovinami, kdy třeba skupina Golden carp je vytvořena právě z extra důrazem na kvalitu vybíraných surovin "  from the best compounds of hand-picked substrates " ( z čeho asi pečou hypermarkety pečivo pro nás lidi...), jejich "nadupaností" a stupněm tepelného opracování.

U vyšších a hobby řad jsou základem drcené oplatky, TTX, anglická vločka a různý podíl tepelně opracovaných obilovin a konopí. Především podíl tepelně opracovaných komponent pak určuje chování směsi při míchání a ve vodě po provnadění. Každý, kdo už někdy míchal Timár ví, jak velmi dobře se tyto směsi provlhčují, jak nabývají na objemu a jak je připravená směs kyprá,příjemná a heboučká na omak. My romantici říkáme - jak "sekundární pohlavní znaky" osmnáctky.....

Prostě utopit Timár snad ani nejde a takovou tu mazlavou hmotu, která jde leckdy vyrobit z těch supr levných, ale tepelně neopracovaných  směsí, při lovu na Timár z míchacího kyblíku nikdy dolovat nebudete.
To si ale musíte vyzkoušet sami.