Snažíme se poskytovat služby v co nejvyšší kvalitě, proto naše stránky využívají technologii cookies. Většina internetových prohlížečů je automaticky nastavena tak, aby byly soubory cookies přijímány. Změnu můžete provést v nastavení svého prohlížeče. Více informací o ochraně osobních údajů.

Odmítnout vše můžete zde.


12. 04. 2013 | Zajímavé články

První zkušenosti s Golden Carp směsí

První zkušenosti s Golden carp směsíEmil Kalous je první ze členů našich podporovaných feeder týmů, který nám poskytl vstupní referenci o Timárovských novinkách pro letošní sezonu.

Tak je tu konečně zase víkend, nemrzne, teplota dosahuje na letošní prapodivné jaro i „skvělých“ hodnot kolem 3 stupňů nad nulou a občas i sluníčko vyleze, což je v tuto chvíli pro mne, rybářského fanatika sedícího u vody kdykoliv je to jen trošku možné, vlastně docela pěkné počasí.

Takže balím po mnoha letošních vycházkách vlastně připravený vercajk do auta a vyrážím na náš nedaleký rybníček, trošku potrápit a zachytat kapříky. No a hlavně spíš vyzkoušet nějaký další produkt z dílny Timár. S kluky, co mají v česku výhradní zastoupení Timárů, jsem totiž pro letošek dohodl spolupráci pro náš feeder tým, chytáme druhým rokem divizi, a než se kolotoč závodů rozběhne naplno, musím si sám co nejvíce pro mne nových a neznámých produktů u vody osahat a vyzkoušet.

Dnes tedy padla volba i vzhledem k charakteru vody, kam vyrážím, na další novou věc, specialitu na kapry ze série Golden Carp a bude to Ananasová příchuť. Ze včerejší vycházky mám zbytek rozmíchaného Master Feeder kapr, ten přece nevyhodím. Takže přidám ještě trochu práškového posilovače Carp extra, ať to kapříkům chutná.

A už jen pěkně promíchat, provlhčit a překatrovat přes síto a do hotový rychlý směsi přihodit asi čtvrt kila kukuřice, jak jinak, než vakuovanou vařenou natur od Timára. Timárovské krmení nepotřebuje až tak dlouhou přípravu předem, aby se uvolnily všechny ty esence, enzymy a škroby, stačí slabá půlhodinka. Takže dávám cígo a trošku (bohužel kvůli autu holého, bez dipů) čaje z termosky, zase to s tím teplem až tak slavný není. A pak už jen vybalit a nachystat pruty. S výběrem lovného místa si dvakrát hlavu nelámu, lokalitu opravdu velmi dobře znám a tak volím místo trošku dále od břehu, cca na 45m. Pro zahřátí malá rozcvička bodne, takže do vody letí 11 decových krmítek čili 1,1 litru krmení. Ze začátku jsem tahal „pouze“ cejny kolem 25 cm cca asi po půl hodině došel první kapřík, 41 cm.

Tak jsem ho vyháčkoval a pustil zpět. Nahodil jsem znovu na průběžnou montáž a zase brali cejni. Ale opravdu brali, a to kolem mně sedělo dalších asi 6 místních rybářů, a neviděl jsem, že by někdo z nich vytáhl rybu. No asi po 3 hodinách lovu a bavení se s cejny došel druhý kapřík, tentokrát 52 cm. Byl to sice nízký říčnák ,ale krásně si pohrával s mým feederem. Po vytažení kapříka už mě začala být pěkná zima nejen na nohy, termoska s čajem byla dopitá, tak jsem se sbalil a valil jsem domů.

S vycházkou i výsledky lovu jsem byl vzhledem k zimnímu počasí spokojený.

Napsal: Kalous Emil (feeder team Mušováci)